Uue Opel Mokka eelmüük alanud

Uue Opel Mokka eelmüük alanud

Uue Opel Mokka ja Mokka-e hinnad on teada ning eelmüük on alanud. Esmakordselt Opeli ajaloos on algusest peale saadaval nii elektriline kui ka erinevad sisepõlemismootoriga mudelid. 

Esimese põlvkonna Mokkat esitleti 2012. aastal. Tegemist oli kompaktse, aga ruumika ja juhikohalt suurepärase vaatega linnamaasturiga, mis meeldis paljudele klientidele. Pärast lühikest pausi naaseb Mokka  Opeli mudelivalikusse uhiuuena: uus on disain, mootorivalik ning suur hulk oma klassis uuenduslikke tehnoloogiaid.

 

Esmaklassilise varustusega

Uus Mokka on saadaval nelja varustustasemega. Juba soodsaim Comfort tase pakub suurepärast standardvarustust, näiteks nii esimesi kui ka tagumisi LED tulesid, elektrilist seisupidurit, liiklusmärkide tuvastust, kokkupõrkehoiatust, sõidurajalt lahkumise hoiatus- ja abisüsteemi ning digitaalset 7-tollist puuteekraani.

Luksuslikum Innovation Plus ja pilkupüüdva välimusega GS Line Plus varustustasemed lisavad automaatkliimaseadme, 17- või isegi 18-tollised valuveljed, elektriliselt reguleeritavad LED-suunatuledega küljepeeglid, kuues suunas reguleeritava juhi ja kaassõitja istme, tahavaatekaamera ja tagumised parkimisandurid.

Tippvarustus Executive sisaldab muu hulgas adaptiivseid IntelliLux LED® Matrix esitulesid, adaptiivset kiirushoidikut, 12-tollist digitaalset näidikupaneeli, AGR- ergonoomilste esiistmetega nahkpolstrit ja juhiistme massaažifunktsiooni.

 

Kompaktne, aga ruumikas

Vaatamata natuke pikemale teljevahele, on uus Mokka oma eelkäijast 12,5 sentimeetri võrra lühem. Siiski on Mokka viiele reisijale sama ruumikas ning pakiruumi maht on kuni 350 liitrit. Uus Mokka on vaid 4,15 meetrit pikk, seega on manööverdamine ja parkimine väga lihtne isegi kitsastes oludes.

Uue Mokka disain avaldab muljet täiuslike proportsioonide ja täpsusega. Julget välisdisaini iseloomustavad lühikesed ülendid ja laiust rõhutavad detailid. Ühtlasi on uus Mokka esimene auto, millel on Opeli esiosa uue põlvkonna disain – Opel Vizor. Uue põlvkonna mudelina on Mokka ka täielikult digitaliseeritud ekraanidega. Lai horisontaalne näidikupaneel sisaldab kaht laiekraani; juhi ees asuv ekraan on kuni 12-tolline. Samas panid Opeli insenerid suurt rõhku digitaalsusest võõrutamisele: et vältida juhi tähelepanu häirimist, muudeti auto kasutamine võimalikul intuitiivseks. Kõige olulisemaid funktsioone juhitakse endiselt nuppudega, selleks ei pea ekraanide alammenüüdes otsima.

 

Elektrifitseeritud mootorivalik

Esmakordselt Opeli ajaloos on Mokka puhul algusest peale sisepõlemismootoriga mudelite kõrval saadaval ka elektriline versioon. Elavad, aga ökonoomsed bensiinimootorid on turboga 1,2-liitrised, mille võimsus jääb vahemikku 100 - 130 hobujõudu. Uute bensiinimootorite märksõnadeks on efektiivsus ja dünaamilisus. Jõulisel ning paindlikul 1,5-liitrisel diislil on 110 hobujõudu.

 

Uus Mokka-e pakub heitmevaba ja inspireerivat sõidukogemust kõikidele elektriautofännidele. Täiselektrilise Mokka sõiduulatus on 324 km (WLTP), selle elektrimootor arendab 136 hj, maksimaalne pöördemoment on 260 Nm. Valida saab kolme sõidurežiimi vahel – Normal, Eco ja Sport – vastavalt oma sõidustiilile. Opel annab akule kaheksa aasta/160 000 km pikkuse garantii. 100 kW alalisvooluga kiirlaadimine võimaldab aku 80% ulatuses täis laadida vaid 30 minutiga.

 

Uuenduslik tehnoloogia kõigile

Uus Mokka jätkab Opelit defineeriva traditsiooniga, pakkudes luksuslikematest autoklassidest pärinevaid tehnoloogiaid laiemale ostjaskonnale. Auto esilaternates on kasutusel selles autoklassis unikaalne tipptehnoloogia - 14 LED elemendiga adaptiivsed IntelliLux LED® Matrix esituled (lisavarustus). Saadaval on ka 180-kraadine tahavaatekaamera ja poolautomaatne parkimisabi.

 

Juhiabisüsteemide hulka kuuluvad näiteks Stop & Go funktsiooniga adaptiivne kiirushoidik, mis muudab ummikutes liiklemise lihtsamaks. Mokka suudab oma tegevust automaatselt kohandada ees liikuva sõidukiga, seejuures ei pea juht kasutama piduri- ega gaasipedaali. Lisaks hoiab rajahoidik Active Lane Positioning uue Mokka oma sõiduraja keskel. Kokkupõrkehoiatus, automaatne hädapidurdus ja jalakäijatuvastus toimivad kiirusel üle 5 km/h.

 

Esimesed uued Mokkad jõuavad Eestisse 2021. aasta aprillis.

Tagasi
Broneeri proovisõit
Broneeri teeninduse aeg
Küsi hinnapakkumist
Saada päring
Sulge

Loading ...