Opel tutvustas täna põhjalikult uuendatud tarbesõidukeid: Combot, Vivarot ja Movanot.

Opel tutvustas täna põhjalikult uuendatud tarbesõidukeid: Combot, Vivarot ja Movanot.
Opel Combo Vivaro Movano Carring

AMSTERDAM, 23. oktoober 2023 – Opel tutvustas täna põhjalikult uuendatud tarbesõidukeid: Combot, Vivarot ja Movanot. Uuenenud kaubikud, vastavad klientide ootustele, pakuvad elektrilisena suuremat sõiduulatust, 18 juhiabisüsteemi, täielikku ühenduvust ja muidki tehnilisi uuendusi ning tugevdavad Opeli positsioon elektri- ja sisepõlemismootoriga kõigis kolmes kaubikute suurusklassis.

Tänaseks on Opeli emafirma Stellantis Euroopas vaieldamatu liider tarbesõidukite heitmevabade jõuseadmete vallas, pakkudes nii täiselektrilisi kui ka kütuseelemendiga varustatud elektrisõidukeid.

Uue põlvkonna elektriajam tagab uuele Combole oma klassi parima sõiduulatuse kuni 330 kilomeetrit. Uus Vivaro saab  50 või 75 kilovatt-tunnised (kWh) akud ja kuni 350 km sõiduulatust. Opel Movano tagab 110 kWh akuga oma klassi suurima sõiduulatuse kuni 420 km. 150 kW kiirlaadimine täidab suure aku 0-lt 80%-le vähem kui ühe tunniga.

400 V e-Power Take Off (ePTO) annab elektrilist toidet kõikide elektrilistele tarbesõidukitele paigaldatavale lisaagregaatidele (näiteks külmutusseade). ePTO saab elektrienergiat sõiduki veoakust, mille tõttu puudub vajadus paigaldada eraldi toiteallikat.

Kõigil kaubikutel on regeneeriv pidurisüsteem, mida saab juhtida rooli labade kaudu, võttes arvesse sõiduki kaalu ja tee dünaamikat, et maksimeerida energia taaskasutamist. Soojuspump optimeerib energiakasutust külmades ja talvistes tingimustes, et maksimeerida sõiduki sõiduulatust.

Uuenenud kaubikute arendamise keskmes oli juht, mis hõlmab järgmisi tehnoloogiaid: Uue põlvkonna nn inimese ja masina liides (HMI), mis suurendab tootlikkust ja sõiduohutust. Digitaalne juhi näidikuplokk ja keskkonsooli ekraan on nüüd suuremad ning ka juhi poolt seadistatavad.

Dynamic Surround Vision kasutab mitut kaamerat, et pakkuda paremat vaadet sõiduki ümber ning on abiks liikluses ja rahvarohketel tänavatel manööverdamiseks.

Andmesidega ühenduses olles hoiab sõiduk juhte sõidukiga kursis ja firmajuhid nende autoparkidega reaalajas ühenduses. See võimaldab optimeerida hoolduskulusid ning vajadusel planeerida järgmist hooldust, ökonoomse sõidu juhised, elektrisõidukitele sobivate marsruutide kalkuleerimine ja laadimishaldus.

Uus nutitelefoni liides koos spetsiaalse rakendusega võimaldab nutitelefonil saada sõiduki juhtpaneeliks, sealhulgas koostoimes roolinuppudega.

Movano saab omas klassis esimesena teise taseme (Level 2) isejuhtiva sõiduki autonoomsuse, mis on kombineeritud adaptiivse kiirushoidiku koos peatumise ja automaatse kohaltvõtu funktsiooniga ning tsentreeritud sõidurajal püsimisega ja liiklusummiku abiga. Uudisena on nüüd uue põlvkonna diiselmootor saadaval ka 8-käigulise automaatkäigukastiga.

Kõik uued kaubikud on varustatud täis-LED-esituledega, mis tagavad eeskujuliku nähtavuse ja ohutuse. Lisaks on Opel Combole võimalik lisavarustusena saada kõrgtehnoloogilised maatriksesituled.

Tagasi
Broneeri proovisõit
Broneeri teeninduse aeg
Küsi hinnapakkumist
Saada päring
Sulge

Loading ...