KUUENDA PÕLVKONNA OPEL CORSA ON ELEKTRILINE

KUUENDA PÕLVKONNA OPEL CORSA ON ELEKTRILINE

Uus, kuuenda põlvkonna Opel Corsa on esmakordselt saadaval ka täiselektrilisena, selle sõiduulatus on 330 kilomeetrit (WLTP1, esialgsed andmed).

  • Uue Opel Corsa-e puhtelektriline sõiduulatus on 330 kilomeetrit (WLTP1)
  • Jõuline 100kW (136hj) elektriajam
  • Aktiivturvavarustuse hulgas on ka kohanduv kiirushoidja
  • Esmakordselt väikeautode segmendis IntelliLux LED® maatriks-esituled

 

Uus, kuuenda põlvkonna Opel Corsa on esmakordselt saadaval ka täiselektrilisena, selle sõiduulatus on 330 kilomeetrit (WLTP1, esialgsed andmed). Opel on otsustanud tuua elektrilise sõiduvõimaluse kõigile kättesaadavaks, lisades oma kõige populaarsema mudeli Corsa valikusse ka täiselektrilise versiooni. Kuuenda põlvkonna Corsa tellimisvõimalus avaneb lähinädalail - esimesena on saadaval Corsa-e, sellele järgnevad peatselt ka bensiini- ja diiselmootoriga mudeliversioonid.

 

100kW (136hj) võimus, 330 km sõiduulatus1

 

Uus Corsa-e on eesrindlikult elektriline. 330 kilomeetrise sõiduulatusega (WLTP1) Corsa-e sobib suurepäraselt igapäevasteks sõitudeks. 50 kWh akuplokki saab kiirlaadijaga 80 protsendi ulatuses täis laadida 30 minutiga. Corsa-e laadimiseks sobivad nii kodune seinapistik, kodulaadija kui ka kiirlaadijad, akuplokile kehtib 8-aastane garantii. Aku laetuse taset saab ka autost eemal viibides kontrollida “myOpel” nutirakenduse abil, see võimaldab hoida laadimisaega ja kulusid optimaalsemal tasemel.

 

Sõiduulatust saab mõjutada ka autojuht ise – valida on kolme sõidurežiimi vahel: Normal, Eco ja Sport. Seade Sport lisab sõidudünaamikat ja erksust, mõjutades sõiduulatust siiski suhteliselt mõõdukalt. Eco-režiimis suudab Corsa-e saavutada kõige suurema sõiduulatuse, nõudmata samas märkimisväärseid järeleandmisi kasutusmugavuse osas.

 

Corsa-e elektriline jõuallikas võimaldab sõita saastevabalt ja samas täiel määral autojuhtimisest rõõmu tunda. 100kW (136hj) võimsus ja 260 Nm maksimaalne pöördemoment tähendavad erksat juhitavust ja dünaamilist sõitu. Corsa-e kiirendab 0 - 50 km/h 2.8 sekundiga2 ja nullist 100 km/h 8.1 sekundiga2.

 

Sportlikult dünaamilise disainiga Corsa-e mõõtmed ei ole eelmise põlvkonnaga võrreldes muutunud. 4.06 meetri pikkune Corsa on endiselt vilgas, praktiline ja ergonoomiline linnaauto.  Kupeelikult langev katusejoon on eelkäijaist 48mm võrra madalam, kuid autosviibijate pearuumi see ei vähendanud. Juhiiste paikneb 28mm madalamal. Madalam raskuskese parandab juhitavust ja sõidudünaamikat. Corsa-e kuuletub juhile erksalt ning toob särtsu igapäevasõitudesse. Modernses interjööris püüab pilku täisdigitaalne kokpit, valikvarustuse hulgas on ka nahkkattega istmed.

 

Turvalisus on esmatähtis: IntelliLux LED® maatriks-esituled, pimenurgahoiatus, küljehoiatus

 

Tipptasemel turvalisuse eest hoolitseb rikkalik ohutusvarustus, mille hulka kuuluvad ka esmakordselt väikeautode segmendis pakutavad adaptiivsed IntelliLux LED® maatriks-esituled. Kaheksa LED-elemendiga tuledesüsteemi tööd juhib uusima põlvkonna kõrgresolutsiooniga esikaamera poolt saadav info, mille alusel kohandatakse valguskiired liiklusoludele ja ümbitsevale keskkonnale vastavaks.

 

Eesrindlikud juhiabisüsteemid loovad täiendavat kindlustunnet. Liiklusmärgituvastusega esikaamera suudab nüüd lugeda teavet ka LED-liiklusmärkidelt. Samuti kuvatakse ekraanile süsteemi salvestatud kiirusepiiranguid. Esmakordselt on uue Corsa varustuses ka radariinfot kasutav adaptiivne kiirushoidja ning sensoritel tuginev küljehoiatus, mis aitab juhil manööverdades märgata ja vältida sõiduki küljele jäävaid takistusi. Samuti on saadaval pimenurgahoiatus ja mitmeid parkimisabilahendusi.

 

Multimeedia ja “Opel Connect” telemaatikateenus

 

Uue Corsa teabe- ja meelelahutussüsteem hoolitseb autosviibijate meelelahutuse eest ja võimaldab neil olla alati ühenduses.  7.0-tollise puuteekraaniga Multimedia Navi ja 10.0-tollise ekraaniga Multimedia Navi Pro on nüüd varustatud uue “Opel Connect” telemaatikateenusega. Juhile ja kaassõitjaile pakuvad täiendavat meelerahu mitmed kasulikud funktsioonid, nagu näiteks reaalajas liiklusinfot vahendav Live Navigation, otseühendus autoabiga ja hädaabikõne võimalus.

 

Vaata ka: https://int-media.opel.com

https://twitter.com/opelnewsroom


[1] Esialgsed andmed tuginevad WLTP testimismetoodikal. EG tüübikinnitus ja vastavussertifikaat ei ole veel saadaval. Esialgsed andmed võivad erineda lõplikest ametlikest andmetest.

[2] Esialgsed andmed

Tagasi
Broneeri proovisõit
Broneeri teeninduse aeg
Küsi hinnapakkumist
Saada päring
Sulge

Loading ...